Domů Sonntagshorn (1961 m n. m.)
« Domů »
2.7.2019 Komentáře: 0 aneb bez keců

Sonntagshorn (1961 m n. m.)

Detaily túry:

Kde: Chiemgauské Alpy, Salcbursko, Rakousko (zde)

Výchozí bod: Parkoviště v údolí Heutal (zde)

Nejvyšší bod: Sonntagshorn (1961 m n. m.)

Jestli si chcete odpočinout od davů v Berchtesgadenu, jeďte sem. Jakmile uhnete z hlavní silnice, moc aut už nepotkáte, zato potkáte krásné louky, pasoucí se ovečky i příjemné lidi. Výhodou trasy je, že podstatná část je na sluníčku, s výhledy do okolí. Nejedná se o žádnou složitou túru – prostě nahoru na vrchol a zase zpátky dolů, po značených a poměrně pohodlných cestách.

Popis cesty:

Od parkoviště jdete směrem na Hochalm (tato pasáž je součástí dálkové trasy Via Alpina – fialová). Ze začátku jdete po asfaltu, až k osadě Angerertal. Odsud se cesta změní ve zpevněnou přírodní cestu a pak se zúží na vyšlapanou stezku v trávě. U osady Hochalm, kde v restauraci prý mimochodem výborně vaří, se projdete chvíli opět po pevné široké cestě, abyste z ní hned za kapličkou opět sešli na pěšinu v trávě mezi kameny. Resp. pevná cesta uhýbá doprava, vy pokračujete pořád rovně. Cesta se lehce zklikatí ke „křižovatce“ T, zde odbočíte vlevo a tato cesta už vás ukázkovými a nekonečnými cik-caky dovede po jižním úbočí až na vrchol. Zpáteční cestu si můžete zpestřit přes ovečkovou louku, když na T rozcestí neodbočíte zpět doprava, ale půjdete rovně. V sedle, kde se cesta láme zase dolů, se otevřou trochu nové výhledy. Odsud sejdete přímo po louce zpátky na zpěvněnou Via Alpinu. Pod restaurací Hochalm se nemusíte vracet stejnou cestou, ale pokračujete po pevné cestě pro auta. Po cca 1,5 km uhne stezička dolů doprava mezi stromy a louky, jedná se o propojku zpět na Via Alpinu, po které jste stoupali ráno. Po chvilce klesání přejdete mostek (s plotem proti kravičkám) a jste zase na asfaltce skoro dole.

Čas túry: cca 5 hod.

Doplňující informace:

Parkoviště: my jsme parkovali naproti penzionu Almrose s dovolením od paní domácí – se slibem, že se pak stavíme na pivo; kromě piva zde servírují i ovocné podmáslí – Buttermilch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *