Domů Brauneck – 1556 m n. m.
« Domů »
8.7.2012 Komentáře: 0 aneb bez keců

Brauneck – 1556 m n. m.

Detaily túry:

Kudy tudy: Městečko Lenggries, Bavorsko (mapa zde)

Výchozí a cílový bod: spodní stanice Brauneckbahn, 700 m n.m.

Nejvyšší bod výletu – vrchol Brauneck, 1556 m n. m.

 

Jedná se čistě o VHT, po značených cestách, podél sjezdovky, dá se to i v sandálích :-) Není zde ani potřeba mapa, cesta nahoru je jedna a kolem vrcholku je pár značených okruhů. Procházky “nahoře” vhodné i pro rodiny s malými dětmi, celý výletík určitě i pro starší kamarádyBrauneckBrauneck_H

Popis výstupu:

Začněte na velikém bezplatném parkovišti u dolní stanice Brauneckbahn. Od něj vede pohodlná a široká cesta do kopce. Pohodlná v tom smyslu, že je pevná a rovná, i pro auta, ale rozhodně nepočítejte s rovinkou, krpál je to slušný. Klikatíte se podél sjezdovky, kolem vodní nádrže a pod lany, těsně pod vrcholem vede cesta loukou a užší pěšinou k horní stanici lanovky. Pod ní můžete pozorovat pasoucí se stáda krav a máte krásný rozhled do okolí. Vrcholek samotný je jen pár kroků nad stanicí, krávy jsou i na vršku :-)

Zde je několik okruhů nebo tras, kam pokračovat, mají dobře zpracované plánky na nástěnkách, stezky jsou úzké i široké, můžete si vybrat. My jsme si dali nějaký malý okruh, jen tak na pohodičku a rozkoukání. Krátký výlet ale můžete protáhnout na celodenní túru, pěšiny pokračují až na Latschenkopf (1712 m n.m.). Anébo ještě dál na Benediktenwand (1800) a samozřejmě dál do Německa, ale to už není na 1 den :-)

Zpátky z Braunecku se vrátíte buď lanovkou nebo seběhnete za pár minut stejnou cestou. Pozor, z vlastní zkušenosti berte to běhání s nadsázkou, dole byste se taky už nemuseli postavit :-)

 

Čas výletu: 3 hodiny

Doplňující info:

Použitá mapa: plánek z informací u lanovky :-)

Lanovka: jedna cesta tam/zpět 10 Eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *