Domů Eckbauer – 1237 m n.m.
« Domů »
5.7.2012 Komentáře: 0 aneb bez keců

Eckbauer – 1237 m n.m.

Detaily túry:

Kde: Město Garmisch-Partenkirchen, Bavorsko (mapa zde)

Výchozí a cílový bod: Olympia Skistadion, cca 730 m n.m.

Nejvyšší bod výletu – Eckbauer, 1237 m .n.m. (někde uvádí 1250, kdo se v tom má vyznat)

 

Odpolední záležitost, procházka po značených cestách se zakončením v parádní soutěsce Partnachklamm. Cesta nahoru není příliš frekventovaná, s blízkostí soutěsky se četnost návštěvníků zvyšuje.

Eckbauer_M Eckbauer_H

Popis výstupu:

Auto zaparkujte u dolní stanice lanovky Eckbauerbahn a vydejte se směrem k nemocnici (jakoby pryč od Olympijského stadionu). Přijdete na velké parkoviště, kde se možná tak trochu hned ze začátku jako my ztratíte. Když jsme se rozhlíželi, kudy vede cesta ven, nějaký ochotný pan Němec nám sám od sebe poradil. Musíte až na konec parkoviště doprava a mezi domy podél lesa narazit na značenou cestu (Kainzenbadstrasse, cesta značena na mapě jako WB). Pak už je trasa jednoduchá. Začnete lehce stoupat a po šutrové cestě lesy a neuvěřitelně zelenými loukami přehoupenete 1000 m n.m. (to se nikde nedozvíte, jen v průvodci :-P ) a dojdete do malebné vesničky Wamberg. Cedule zde hlásají, že je to nejvýše položená obec v Německu. Resp. oficiální informace uvádí, že je to nejvyšší “Kirchdorf”, to znamená pořádná vesnice s kostelem :-) Má i hřbitov.. Bydlí zde jen 27 obyvatel a vesnička je to opravdu idylická :-) A pozor, důležitá informace pro horaly: Psa zde smíte mít pouze na vodítku. To jako vážně. :-)

Cesta se vám zde stočí prudce doprava (značení WB1, 863) a kolem stád koz pokračujte do kopce, který vás vykopne téměř pod horní stanicí lanovky. Pokud máte opravdu vážný důvod jet zpátky, není nic jednoduššího než do těchto legračních otevřených kabinek nasednout a svézt se dolů.

My jsme měli naopak všechny důvody pro pokračování. Kolem terasy restaurace s příhodným názvem “Berggasthof Eckbauer” proklouzenete na klikatici P6. Lesem vás cesta přivede na louky nad osadou Graseck, kde se pasou kravičky, děti vesele pobíhají a vám se srdce zeleným blahem tetelí.

Jestli sem jdete v létě a je vám opravdu vedro, krásně vás zchladí soutěska Partnachklamm, po které dojdete po šipkách z vesnice. Je opravdu majestátní – poklidná říčka se změní v rozbouřenou divokou řeku, do které byste rozhodně spadnout nechtěli. Jestli jen trochu můžete, nenechte si ji ujít, i když se v ní musíte míjet s davy lidí. Nepromokavý svršek se hodí neb vody je tu opravdu dost :-) Pokud se chcete davům a soutěsce vyhnout, můžete se vrátit kus proti proudu řeky Partnach, po mostě přejít směrem na Streichla Partnach Alm a obejít řeku po druhém břehu.

Společně s davy pak stejně dojdete k Olympia Stadionu, kde můžete obdivovat skokanské můstky. Tím se kruh uzavírá..

Čas výletu: necelých 5 hodin

 

Doplňující info:

Použitá mapa: myslím, že vyfocený plánek u stanice lanovky :-) Ale každopádně máme doma jednu, od “Freytag a Berndt”, číslo WK322

Vstupenka do soutěsky: 3,5E .. !Pozor, platí se jen u vstupu od Ga-Pa.. Šli jsme to z opačné strany a tam je pouze cedule, že to stojí tolik, ale nechápali jsme, kde to máme zaplatit, tak jsme šli dovnitř a na konci cesty nás nějaká paní u budky překvapila tím, že po nás chtěla ticket.. po našich zmatených pohledech, kde jsme ten ticket jako měli vzít, po nás chtěla ty eura, jinak “you shall not pass”. Za ten zážitek jsme to rádi zaplatili, naštěstí jsme měli..

Parkovné: 2,5E/den, zadarmo se možná dá parkovat u kliniky, těžko říct.

Pokud vám nebude stačit osvěžení v soutěsce, zajeďte k Eibsee. Parkoviště je tu placené, ale břehy jezera osamocené a voda průzračná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *