Domů Kreuzeck- 1650 m n.m.
Domů »
18.8.2010 Komentáře: 0 aneb bez keců

Kreuzeck- 1650 m n.m.

Detaily túry:

Kde ji najdeme: Město Garmisch-Partenkirchen, Bavorsko, Německo (mapa zde)

Výchozí a cílový bod: spodní stanice Kreuzeckbahn, 760 m n.m.

Nejvyšší bod výletu – spodní stanice Hochalmbahn, 1700 m .n.m.

 

Jedná se čistě o VHT, po značených cestách, částečně po sjezdovce, kde si v podstatě můžete zvolit i trasu svoji :-) Trochu jsme se ztráceli v číselné orientaci, ale naštěstí opravdu není kde se ztratit. Skoro…

KreuzeckKreuzeck_H

Popis trasy:

Pokud máte auto, zaparkujte u dolní stanice Kreuzeckbahn + Alpspitzbahn a ihned mezi stanicemi najdete značenou cestu vzhůru podél sjezdovky, na mapě značena jako KE2. Cesta se klikatí střídavě lesy a loukami a drží krok s lanovkou, jejíž kabinky se nad vámi budou střídat a usmívající se turisté vás budou trošku provokovat. Ale co, jsme tu kvůli pohybu a radosti z něj :-) Zhruba v polovině kopce (na cca 1200 m) se připojte zkratkou směrem doprava (JZ směrem) na cestu, která vede z Hammersbachu. Zde jsme nebyli jediní, kdo měli potíže s orientací, protože je zde několik cest, všechny se jmenují neprozřetelně KE2 nebo KE1 a 834 zároveň, a ještě se ocitáte v sedle zarostlém stromy, takže se nemůžete moc orientovat do dáli. Rozcestníky zde zásadně chyběly a možná jsme se hloupě trefili do údržby lesa a kácení stromů, čímž nám možná ubyly nakreslené značky. Jestli si dobře vzpomínám, v orientačních pláncích, které dostanete u stanice lanovky, se naše plánovaná cesta nazávala “Jägerweg”, tak to zkuste na cedulích sledovat. Pokud jste ale došli k vyhrabanému plácku plnému písku (cca 50 x 50 m), jste správně a zde naše cesta pokračuje úbočím vzhůru. Doufejte, že mezitím písek neodvezli :-D Cesta se klikatí mezi stromy a skalkami, až přejde do pásma kleče a kosodřevin a ještě pár výšvihů, a jsme nahoře :-)

Otevře se vám úžasný výhled na protější vrcholy Wettersteinu přes Reintal, po pravé straně na masiv Alpspitze. V závislosti na počasí vás možná uchvátí kontrast zasněžených vrcholů se zalesněnými svahy údolí. Prostě nádhera.

Aby to nebylo jen s kopce do kopce, můžete si udělat ještě procházku po okolí, závisí na vašem čase. My jsme si udělali ještě miniokruh ke spodní stanici Hochalmbahn, tam po KE6 mezi kravičkami, zpět po KE5. Kdybychom měli víc času a kdyby nezačalo sněžit, asi bychom se ještě trochu přiblížili Alpspitze, alespoň k horní stanici lanovky Alpspix (Osterfelderkopf), odkud prý má být krásný výhled.

Vzhledem ke kazícímu počasí jsme ale otočili směr, přes Kreuzeck zpátky po cestě č. 834, která je asi opravdu všude. Ve spodních partiích kopce se sněhové přeháňky změnily v dešťové, následně se přeháňky změnily jenom v “háňky” a tak jsme si cestu zkracovali po sjezdovce, abychom byli co nejdříve u auta.

 

Doplňující info:

Použitá mapa: plánek z informací u lanovky :-)

V případě hezkého počasí doporučujeme osvěžit se večer v jezeře Eibsee (zde), parkovné bylo večer cca 1-2 Eur, není problém najít soukromý plácek ke koupání

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *