Domů Výlet nad Kühtai
« Domů »
16.6.2017 Komentáře: 0 aneb bez keců

Výlet nad Kühtai

Detaily túry:

Kde to najdeme: Stubaiské Alpy, Tyrolsko, Rakousko (zde)

Výchozí i cílový bod: parkoviště v obci Kühtai (zde)

Nejvyšší bod výletu: horní stanice lanovky Dreiseenbahn (cca 2400 m n. m.)

Okružní výlet po značených cestách, nenáročný jak převýšením, tak povrchem cest. Celou dobu jdeme v otevřené krajině, ale na severních svazích, takže se připravte spíš na chladný vítr než spalující slunce. Cesta autem od Innsbrucku je pozvolnější, vede dlouhým údolím. Směrem od Ötztalu potkáme více serpentin a prudších úseků.

Popis trasy:

V podstatě hned od parkoviště se vydejte nad kostelíkem mírně stoupajícím traverzem k prvnímu jezírku – Hirschebensee. U jezírka se cesta stočí jižním směrem a prudčeji do kopce. Ale vyšplháte jen pár cikcaků, opíšete oblouk k západu a jste u druhého jezírka – Mittlerer Plenderlessee (jednoho ze tří Plenderlesee, podle kterého se jmenuje chata i lanovka). Odsud lehce sklesáte, abyste se pod lany zase vyhoupli k chatě Dreiseehütte. Odsud je vidět Unterer Plenderlessee, ale jestli chcete vidět i Oberer Plenderlesee, musíte ještě trochu vystoupat po sjezdovce k horní stanici lanovky.

Víceméně po vrstevnici od chaty dojdete k hrázi přehrady Finstertalspeicher. Když přejdete po hrázi na druhou stranu a vyšplháte se po pár kamenech na vrch Die Mute, otevřou se vám trochu výhledy i na druhou stranu, uvidíte např. další přehradu v Kühtaiském údolí.

Vraťte se po hrázi zpět a sejděte po cestě č. 146 zpět do Kühtai. Nejprve křižuje asfaltku, ale záhy uhne a krásným zářezem mezi Alpskými růžemi, potůčky a klečí sejdete po stezce až dolů na hlavní silnici.

Čas túry: cca 4 hodiny

Doplňující informace:

Použitá mapa: mapy.cz offline

Parkoviště: zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *