Domů Cima Capi (909 m n. m.) a Cima Rocca (1089 m n. m.)
« Domů »
9.7.2016 Komentáře: 0 aneb bez keců

Cima Capi (909 m n. m.) a Cima Rocca (1089 m n. m.)

Detaily túry:

Kde to najdeme: Biacesa, Trentino, Itálie (zde)

Výchozí i cílový bod: parkoviště v obci Biacesa di Ledro, cca 400 m n.m. (zde)

Nejvyšší bod výletu: Cima Rocca (1089 m n. m.)

 

Možností, jak projít tuto oblast, je více, cesty jsou docela spletité. My jsme spojili všechny čtyři místní zajištěné cesty do jedné celodenní túry. Samotné zajištěné cesty nejsou úplně ferratové, zkušený turista by to zvládnul bez jištění. I když některé hřebínky jsou dost vzdušné a pro pocit jistoty – proč ne? Nicméně to zvládnou i děti (trénované na dlouhé chození), těm jištění vezměte určitě. V hoře Cima Rocca se ocitnete ve vojenských tunelech, hodí se vám baterka.

 

Popis trasy:

Parkoviště jsou v obci Biacesa dvě – jedno hned po levé straně u silnice, zde se vám podaří najít i stín, druhé v obci u fotbalového hřiště (tam stín nečekejte).

Vydáme se stezkou 470 „Sentiero dei Bech“ – nedivte se, když půjdete hodně dlouho, po vrstevnici vlastně obcházíme celý masiv směrem na Lago di Garda. Ale nepanikařte, časem určitě narazíte na rozcestí a pošplháte se vzhůru ferratou „Fausto Susatti“. Lezení to není ani trochu technicky těžké, všude vás doprovází lano, a tak je v případě obavy možnost se vždy zajistit, ale hlavně se vždy chytit. Lezeckých úseků potkáte málo, za to zde potkáte vojenský bunkr. První vrchol, na který se doplazíte (když vyrážíte v červenci odpoledne) se jmenuje Cima Capi a i když má „jen“ 909 m, je o 800 m výše než Lago di Garda, na které se odsud díváte. Nahoře příjemně foukalo a dal se najít i stín k posezení.

Odsud sejdete po pěšince na rozcestí, zamiřte doleva mezi betonové stěny zajištěnou cestou „Mario Foletti“. Úzká hrana obtížnosti „B“ směrem dolů někomu může nahnat strach, ale od toho tu jsou lana 😊 Po této cestě sklesáte k rozcestí u kostela, kde jsou lavice a poskytují příjemný prostor pro sváču.

My se ale těšíme na další část, nejzajímavější z celého dnešního podniku – Sentieri dei Camminamenti. Takže vzhůru zase do kopce. Značená cesta vede do tunelu s žebříčkem a do dalšího tunelu a do ještě většího tunelu, kde už si musíte rozsvítit (dá se to obejít, ale to by byla škoda), přímo v tunelu je turistická značka, neztratíte se. Ocitnete se na druhé straně kopce, zde už jen pár „schůdků“ a jste na vrcholu Cima Rocca.

Stejnou cestou se vraťte k rozcestí s lavičkami a odsud přímo dolů po cestě směrem na Biacesu. Střídají se zde skalnaté pasáže s traverzy, občas vám pomůže lano. Takhle párkrát hopnete a ani se nenadějete a jste dole, teď už nezbývá než hopnout do jezera 😊

 

Čas túry: 6-7 hodin

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: topo ferrat, mapy v mobilu

Parkování: zdarma

V obci Biacesa teče pitná voda.

Doporučujeme kemp u Lago di Ledro – čistý, hned u vody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *