Domů Soutěsková ferrata Rio Sallagoni
« Domů »
8.7.2016 Komentáře: 0 aneb bez keců

Soutěsková ferrata Rio Sallagoni

Detaily túry:

Kde to najdeme: Drena, Trentino, Itálie (zde)

Výchozí i cílový bod: parkoviště pod hradem, cca 220 m n.m. (zde)

Nejvyšší bod výletu: Bait dei Manzi (cca 350 m n. m.)

 

Ze začátku nás čeká poctivý „céčkový“ úsek, poté stezka pokračuje po kramlích bezpečně po skalách nad řekou. Při nízkém stavu vody by se určitě dalo jít i řekou. Ze soutěsky se vyhoupneme v zeleném údolí, kde na nás čeká i nejeden lanový mostek. Z údolí vede úniková cesta k hradu, před druhou půlkou cesty, která není jištěná lanem.

 

Popis trasy:

Z parkoviště musíte sejít směrem dolů k serpentině (ideálně projděte olivovým hájem nad hřištěm – zde člověk musí jít pocitově po stezce, ukazatele zde samozřejmě nenajdete, jste v Itálii 😊). Od serpentiny začíná ferrata směrem k hradu v podstatě hned za cedulí.

Počáteční výšvih lehce tahá za ruce, ale nelekněte se, je to opravdu jen kousek. Zajímavostí je pak přechod z jedné skalní stěny na druhou nad řekou. Cvakání do setů je zde ovšem jen psychickou pomocí, protože kdybyste se do něj zhoupli, stejně si sednete na dno, max. se vykoupete 😊 Lano je docela vysoko (proto nedoporučuji malým dětem), ale ferrata vede bezpečně po kramlích do úžasně zeleného údolí. Zde potkáme dva kratičké lanové mosty, ale pokud byste se jich báli, jdou oba obejít. Před tím jedním je moc hezký lezecký (ferratový) úsek, celé to jde obejít po schůdkách, ale to by byla vyloženě škoda. Na konci zeleného údolí se noříme opět mezi skály, tentokrát lezeme po kramlích, ale bez lana (není zde nic k jištění). Cesta ovšem opravdu není nebezpečná, technicky není vůbec náročná a je zábavná. Pokud byste to však opravdu nechtěli „riskovat“, můžete uniknout pod hrad ještě před tímto úsekem. Jinak nás cesta “vyplivne“ pod hradem, na který už dojdeme suchou cestou. Od hradu k parkovišti je to chvilka klesání olivovým hájem.

 

Čas túry: 2 hodiny (k hradu)

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: není potřeba

Parkování: zdarma

 

Určitě se jděte kouknout i na hrad (akorát večer je ale úplně uzavřený ☹).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *