Domů Ebenalp (1644 m n. m.)
« Domů »
22.8.2016 Komentáře: 0 aneb bez keců

Ebenalp (1644 m n. m.)

Detaily túry:

Kde to najdeme: Schwende District, Apenzellské Alpy, Švýcarsko (zde)

Výchozí i cílový bod: parkoviště v obci Wasserauen, cca 850 m n.m. (zde)

Nejvyšší bod výletu: horská restaurace Ebenalp (1644 m n. m.)

 

Trasa je značená dobře, vede po pohodlných cestách, určitě je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Popis trasy:

Z parkoviště se vydáme až na konec silnice, směrem na jezero Seealpsee. Za restaurací Alpenrose se cesta větví, obě varianty vedou k jezeru, jděte tou pravou. Po asfaltce dojdete až k rozcestí pod skálou, kde uhnete doprava na lesní cestu. (Pokud už se v oblasti nebudete vyskytovat, určitě neodbočujte, zajděte si k jezírku, obejděte si ho a pak se vraťte, popř. k němu můžete odbočit už za Alpenrose vlevo, obejít ho a dojít k tomuto rozcestí od jezírka. Byla by škoda ho minout, má atmosféru.)

Po lesní cestě se proplétáte mírně do kopce mezi stromy, až se před vámi cesta narovná a dojdete po ní pohodlně k velmi zajímavě postavené restauraci Äscher – Wildkirchli. Je nalepená na kolmé skalní stěně, na kterou je impozantní pohled. Místo je velmi frekventované, shora od lanovky sem míří v sezóně celé… rodiny (zkrátka fotku bez lidí asi nepořídíte). Ale hned za restaurací se dá posedět na skále a dát si sváču z vlastních zásob. Podél skály pokračujte po zpevněné cestě se zábradlím a dostanete se ke kapli a domu poustevníka ze 17. století. Kdo se nebojí dále, ať vejde do krasových jeskyní z paleolitického období, které byly objeveny na počátku 20. století a vypráví nejen o historii medvědů v okolí. Zas tak bát se nemusíte, vstup do jeskyní vypadá temně a úzce, ale dále je zde zbudovaný pohodlný a osvětlený chodník. Povídání je zde zhotoveno formou svíceného textu na skálu.

Odsud už je to kousek k horní stanici lanovky, kam se zajděte podívat na medvědí kostry. Pořádní mazlíci 😊 Odsud už vidíte Berggasthaus Ebenalp, který se vlastně nachází hned nad skálou, pod kterou a skrze kterou jste před chvílí šli, můžete zde posedět na lavičce a pokochat se, popř. se poučit o místní floře v malé alpské zahrádce před vchodem.

Zpátky do údolí to vezmeme okružní „jízdou“ přes zelená, typicky švýcarská údolí se statky, kravičkami a rozkvetlými loukami. U lanovky můžeme osvěžit nohy v Knajpově chodníku – přímo v říčce, ze které by se nebýt toho, že si tam všichni máčí nohy, určitě dalo i pít 😊.

 

Čas túry: 5 hodin

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: plánek z lanovky, mapy v mobilu

Parkování: zdarma (dá se na něm přespat, parkovaly tady i VANy a obytňáky)

Doporučujeme zajet na procházku do městečka Appenzell, historie a útulno na vás dýchá na každém rohu a je to možná morbidní, ale obdivovat tu můžete i hřbitov (navíc po levé straně na příjezdu do obce je ve Švýcarsku oblíbený plácek s lavicemi, veřejným ohništěm a cvičištěm)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *