Domů Katrin – 1542 m n. m.
« Domů »
4.7.2015 Komentáře: 0 aneb bez keců

Katrin – 1542 m n. m.

Detaily túry:

Kde: Bad Ischl, Salzkammergut, Rakousko (zde)

Výchozí a cílový bod: Parkoviště u lanovky Katrinbahn

Nejvyšší bod výletu: Katrin – 1542 m n. m.

 

Klasické VHT – dobře značené cesty, většinou vedou cesty v lese nebo po sjezdovkách. Ferrata je lehká, svižná, tak akorát :-) Trasa se dá jít z větší části okruhem, což je fajn, a když budete mít ještě sílu, můžete to vzít před odbočku ke zřícenině.

Katrin_A_m Katrin_A_h

Katrin_B_m Katrin_B_h

Mapa – mezi částí A a B je ferrata, začíná cca zde:

Katrin_F_m

Převýšení ferraty je cca 300 m.

 

Popis trasy:

Výchozím místem pro túru je spodní stanice soukromé lanovky Katrin Seilbahn. Nad lanovkou obejdete domek se školní zahrádkou a stočíte se zpátky pod lana, hned v lese můžete obdivovat kouzelný potůček s lavičkou.. Ale odpočinek by byl ještě brzy :-) Sledujete stále šipky na Katrin Alm nebo Seilbahnbergstation a trasu číslo 895 (popř. červenou šipku na Klettersteig), cesta vás vede lesem přes kameny a kořeny, ale není nepohodlná. U všech svatých se zastavte – myslím tím pod svatými obrázky, lavičkám se odolávat nemá :-) Kousek za lavičkou u obrázků vás cesta vyplivne na sjezdovku, ale tipla bych modrou, takže to stoupání proti ní není tak strašné. Pouze pokud chytnete jako my vlnu tropických veder, v těchto pasážích pomalu vypouštíte duši a hledáte každý lopuch, za který se schovat. Po sjezdovce a napůl lesem se doplazíte až k místu označeném červenou cedulí, zde odbočujete podle červené směrovky k ferratě. Samotná cesta k nástupu je docela náročná – klopýtáte přes kořeny a skalky, myslím, že je to prověrka – kdo neprojde tudy, nesmí na ferratu (něco ve stylu „kdo se bojí, nesmí do lesa“ :-) Hloupé na tom je, že dost naklesáte to, co jste předtím tak těžce nastoupali..

Nástup na skálu je přímo ve svahu, ale je zde prostor k posezení (na lavičce, jak jinak) i k poležení :-) Ferrata samotná je příjemná, většinou obtížnosti B, ale samozřejmě nepodceňte hřebínky a (nejen) když se budete kochat čím dál tím krásnějšími výhledy do kraje, jistěte se :-)

Na vrcholku si můžete nádherných rozhledů užít na houpacím lavičkolehátku nebo můžete sestoupat k restauraci u lanovky a tam si dát něco dobrého. Anebo obojí :-)

Cestu zpět volíme č. 897 – ze začátku krásný traverz, ale cesta samozřejmě začne prudce klesat již “za rohem”a střídavě po širokých pohodlných cestách a střídavě lesem a loukami vás dovede zpátky na 895 ve sjezdovkové pasáži, kde už po chvíli doklesáte lesem k lanovce.

Někde po cestě se dá odbočit ke zřícenině, my jsme tu možnost nevyužili, takže nepovím..

Čas túry: cca 8 hodin (ale hodně jsme odpočívali v horku a taky čekali na ferratu, čistě bych to viděla tak kolem 6 hodin)

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: Plánek od lanovky a perfektní mapa ze samoobslužného infostánku v centru Bad Ischlu

Parkoviště: u lanovky je placené 4 Eur/den (hodina zdarma, do toho se ale nevlezete); o kousek blíž k centru je ale mnohem větší parkoviště – u lezeckého centra, zcela zdarma, cca 5 min. chůze k lanovce

Lanovka: jednosměrná jízda 14 Eur/obousměrná 19,50. Velmi mnoho lidí tam jezdí lanovkou jen na ferratu a zpět.

Po túře doporučujeme protáhnout tělo v nedalekém Wolfgangsee (cca 10 km), např. v obci Strobl je obecní koupaliště s velkým parkovištěm. Večer už po nás nikdo nechtěl vstupné, zaplatili jsme pouze parkovné 1Eur/hod.

Doporučení: Googlete a vyberte si den, kdy na ferratu nejede Kudrna nebo podobná cestovka se 40 začátečníky, protože když je “vychytáte” před sebou, čekání min. hoďku dá.. Pokud tedy nechcete ty vyděšené chudáky šokovat jako nějaký austriánský ostřílenec pozdějšího věku, který na ferratu vylít v botaskách, v kraťáskách do půl těla, bez jištění a skoro ji celou proběhl předbíhaje účastníky zájezdu :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *