Domů Waldraster Jöchl – 1878 m n. m.
« Domů »
10.5.2015 Komentáře: 0 aneb bez keců

Waldraster Jöchl – 1878 m n. m.

Detaily túry:

Kudy kam: Mieders, Stubaital, Rakousko (najdete zde)

Výchozí a cílový bod: horní stanice lanovky Serlesbahn

Nejvyšší bod výletu: Waldraster Jöchl – 1878 m n. m.

 

Široké pevné cesty kombinované s dobře značenými, pevnými pěšinami, odpočinková procházka vhodná pro výplňkový den nebo po náročné túře – většinou jdete po vrstevnicích, můžete si vyšlápnout na vrcholek

Waldraster_m Waldraster_h

Popis trasy:

Lanovkou se vyvezeme na kopec, kde vnímáme krásné výhledy do okolí. Odsud po šipkách nebo po červené k Ochsenhütte – po pevné, téměř rovné cestě. Od Ochstenhütte stoupáme po lesní pěšině, ale cestě je pevná a dobře značená, jdeme směrem na Maria Waldrast. Na rozcestí u lavičky zvolíme cestu, která obejde celý kopec, přetraverzujeme se po pevné cestě na druhou stranu. Chvilku jdeme i po lesní pěšině, ale cesta je pohodlná. Zde se napojujeme na hlavní cestu od lanovky a mezi hloučky rodin, popř. důchodců dojdeme ke klášteru Maria Waldrast, jednomu z nejvýše položených klášterů Evropy. Pokud se rozhodnete nechat se zde občerstvit, možná vám jídlo donese číšník v mnišském oblečení :-)

Zpátky si zvolíme trochu náročnější cestu, abychom se úplně neflákali, a to přes vrchol Waldraster Jöchl. Řídíme se šipkami a křížovou cestou v lese dostoupáme téměř ke kapli (Auffindungskapelle), odsud dále příkrým lesním stoupákem až na vrchol hory, kde si můžeme odpočinout na lavičce pod vrcholovým křížem. Byly by odsud nádherné výhledy, kdyby trochu prosekali vegetaci.. ;-D

Odsud už jen klesáme po značené stezce lesem přes kořeny a (na začátku května) sněhová pole, dále přes louky a lesy zpět k Ochsenhütte, odsud po pohodlné cestě k horní stanici lanovky.

A odsud? Hurá bobovkou dolů, 2,8 km adrenalinu :-)

Čas túry: cca 4 hodiny

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: Turistické mapy z Google Play a mapa zakoupená v infocentru v Neustiftu

Pozor na období v mezisezóně (začátek května), téměř vše zavřené a mimo provoz – lanovka v provozu jen o vypsaných víkendech a bobovka jen za pěkného počasí (info na webu)..

Kupte si zpáteční jízdenku na lanovku, dolů jeďte bobovkou :-) Ovšem počítejte s tím, že nebudete moci nebrzdit.. Pravděpodobně dojedete opatrného člověka před sebou a možná postojíte i ve “vláčku”.. Ale i tak doporučujeme.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *