Domů Výlet nad jezerem Königsee
« Domů »
4.7.2013 Komentáře: 0 aneb bez keců

Výlet nad jezerem Königsee

Detaily túry:

Kde to najdeme: Schönau am Königsee, Berchtesgadenské Alpy, Německo (mapa zde)

Výchozí bod: Kessel, 603 m n. m.

Cílový bod: Schönau am Königsee, cca 610 m n.m.

Nejvyšší bod výletu: Nějaký kopec :-) 1301 m n. m.

 

VHT značené cesty, v podstatě odpolední procházka, i když se člověk zapotí :-) Trasa není frekventovaná, je vhodná i pro méně trénované jedince. Nenechte se zmást drsnými horami na protějším břehu jezera, tento břeh je mírnější, zelenější a přátelštější

KonigseeKonigsee_H

Popis trasy:

Od lodní stanice Kessel, kde nic není a kde, kdybyste přišli seshora, nekoupíte ani lístek, se dejte po jasně vyšlapané cestě do kopce, číslo 494. Cesta se klikatí přes vrstevnice lesem, odkud skrze stromy pozorujete loďky shora a žasnete nad barvou vody v jezeře. Cesta vyústí v ukázkovém alpském údolí Gotzentalalm. Takhle to zní jednoduše, ale dáte si docela do těla..

Pokochejte se tu, smočte nohy v potoce a nad chatičkami odbočte na cestu s číslem 493, což je cesta pro pěší a lehce přes kopec. Pokud byste se chtěli šetřit, můžete kopec obejít po cestě pro auta. Když se vám poštěstí, můžete vidět i Yetiho (viz foto :-) Cesta vede po loukách, kde se vám otevírá nádherný výhled na Watzmanna. Na vrcholu na chvíli zmizíte v lese, kde stezka křižuje jakousi širokou lesní cestu, která se zdá být dobrou variantou odbočení, protože najednou zmizí veškeré značky a cedule. Nedejte se ale zmást a jděte ještě chvilku do kopce, přes křižovatku rovně. Po chvíli už jdete zase loukami a dojdete k chatě Königsbachalm. Dřevěný bobr vám zde poskytuje vodu na opláchnutí :-) Odsud stále po cestě 493 až do Schönau – cesta chvíli vede po horské silnici, ale pak se uhne samostatně do lesa a pod lanovkou projdete až do města.

Pokud máte čas a přeje vám počasí, z chaty Königsbachalm můžete vystoupat do oblasti kolem Jenneru, což je nejznámější Königsee vyhlídka a odtud můžete dolů třeba lanovkou.

Čas výletu: necelé 4 hodiny

 

Doplňující informace:

Použitá mapa: Mapa Národního parku Berchtesgaden, zakoupíte na informacích u Königsee, cena v r. 2013 cca 10 Eur

Lístek na výlet lodí k 1. výstupní stanici Kessel: 5Eur/os.; většinou tam nikdo nevystupuje a vyjížďka na lodi obsahuje zajímavý výklad – takže buď si to ohlídejte na začátku, aby vám tam určitě zastavili nebo dojeďte až do St. Bartholomä a tam se ozvěte, průvodce vás posadí na nejbližší loď zpátky (u nás to bylo nechtěně, tudíž zdarma)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *